poniedziałek, 12 listopada 2012

HEY

Live! (kaseta)

Nagrania pochodzą z koncertu,który odbył się w "Spodku" w roku 1994.Wydano z tej okazji płytę CD,ale ciekawsza jest sprawa z kasetą gdyż jest to specjalne wydanie dostępne tylko dla uczestników koncertu.Ograniczony nakład,inny zestaw utworów i do tego kaseta nigdy nie trafiła do normalnej dystrybucji jak i chyba nigdy nie było jej wznowienia.

clik

8 komentarzy:

 1. Ciekawe wydawnictwo, okazjonalne. Trudno dziś dostępne ale, Pietrek na ogół łatwo dostępnych nie przypomina. Za co mu chwała, czapkę z głowy chylę.

  Dobry zestaw nagrań, trochę kompozycji własnych, trochę kowerów, min The Beatles, The Doors - bardzo trafny wybór nagrania, dla zespołu który chce przebić się, Metallica. Dobrze wszystko jest zagrane, mieli wtedy po swojej stronie moc. ;-)
  Z drugiej strony to jest taki, wybór, zapewne najlepszych fragmentów, z większej całości, udanie zmiksowany, połączony.

  Pietrek, kaseta zagrała ci nierówno - taki urok kaset audio, jeden z kanałów gra ciszej, bo brakuje w nim wysokich tonów. Dodatkowo całości przydałoby się więcej wysokich tonów.
  Można pomóc temu zgraniu, aby zagrało równo, tak jak zagrać powinno.

  Polecam, uwadze, wpis na swoim blogu. Dziś są takie możliwości, na wyciągniecie ręki, że takie archiwa można odrestaurować ładnie.
  W tym cała jest zabawa, aby to grało i wyglądało tak, jak grać i wyglądać powinno. Nie zawsze jest to możliwe, ale zawsze warto spróbować.

  Jeszcze raz poproszę o zgranie w wav, odrestauruję to tak, jak grać powinno i wszyscy sobie posłuchamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile chyba Piotyr2 podziela moje zdanie w kwestii Analogowego Ucha-Marudy-Agatki-Jacka Sosny-Igora_Markajarka5-Nikta-Omuzyceblog ze Szczecina, to może zgodzi się również, że tym razem warto zrobić wyjątek i udostępnić mu lossless do obróbki, bo unikalnośc kasety to uzasadnia.

  Nikodem

  OdpowiedzUsuń
 3. O proszę adwokat diabła :) xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Kaseta jest w bardzo dobrej kondycji, trochę, ale nie za wiele, gra nierówno. Warto nad tym popracować. Warto przysiąść dupy i krok po kroku to odrestaurować. Np, albo usunąć, albo zamaskować, chwilowe, bardzo drobne, zaniki dźwięku. Usnąć ręcznie, tu i tam występujące dropy, cyknięcia, pyknięcia. Odświeżyć, ale stosownie, delikatnie, brzmienie całość.
  Dla przyjemności odsłuchu, zrobić podział na nagrania, ponazywać nagrania - taka kosmetyka ale jakże miła w użyciu.
  Dopieścić poligrafię, ale do tego potrzeba skanów w wyższej rozdzielczości - mogą być nie wykadrowane, czytaj krzywe ;-) Nie skompresowane do jpeg.

  Suma: zabawy z tym będzie wiele, pewnie na tydzień, ja się chętnie pobawię. Wybór pozostawiam Prezesowi.

  ps: Proszę spróbuj pokombinować z zgraniem, tak aby kanały grały równo. Może głowica była brudna, może gąbka w kasecie była zniszczona, może kaseta źle się ułożyła w kieszeni magnetofonu? Ustaw poziom nagrania wyżej, głośniej, trochę za cicho to zgrałeś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe wydawnictwo, czuć moc która była przekazywana na żywo. Grają ciężko, ostro tak jak zapamiętałem z tamtych lat.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może teraz coś ze starego T.S.A

  OdpowiedzUsuń
 7. Nikt tak przekonująco nie wyciąga nagrań jak fotka :)

  OdpowiedzUsuń