środa, 28 listopada 2012

CORPUS DELICTI

Propozycja dość chyba mało znana.Przynajmniej ja poza oczywiście muzyką nie kojażę jakoś tego zespołu,ale może znajdzie się ktoś kto wie coś o tej grupie.A grają bardzo melodyjną odmianę rocka.Materiał z roku 1994.

A to fragment z artykułu jaki podesłał ktoś uczynny w komentarzach:
"W roku 1989 dyrektorem MiGOK został Michał Janczyk. Okres dyrektorowania Michała Jańczyka to okres świetności rocka w Raciążu. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie działało w naszym mieście tyle zespołów rockowych. Przy domu kultury powstały zespoły Łysi Korespondenci, Duo Elektronik, Epidemia, Corpus Delicti, Kaplica oraz Inni. W Sali widowiskowej MiGOK było wtedy głośno i koncertowo. Zespół Corpus Delicti wydał płytę ( i kastę), która do tej pory zapewne jest w wielu raciąskich domach. Utwór Marzenia Epidemii trafił na listy przebojów i długo utrzymywał się w notowaniach, a o tym że, moje marzenia, nie są marzeniami bez Ciebie śpiewano nie tylko w Raciążu. Do tej pory można te piosenkę usłyszeć graną na gitarach przy ogniskach w różnych miejscach. Członkowie zespołu już jako dorośli ludzie zrobili całkiem znaczące kariery muzyczne. Grają w grupach Manaam, Hunter oraz Harlem. Działali również w innych projektach między innymi jak Koltersi nagrali piosenkę, którą nuciła cała Polska - Wszystkie Drogi Prowadzą do Mrągowa"

clik

6 komentarzy:

 1. Tu chyba gitara z Huntera grała, ale nie na 100%.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.raciaz.eu/webs/e_pok_akap.php?i_x=0&i_nr_ob=232&i_nr_str=2&i_od=6

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłem perkusistą w tym zespole i autorem tekstów. Podaję link do pierwszej sesji nagraniowej w Modern Sound Studio w Gdyni z 1993r. http://corpusdelicti.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZhL2FydHlzdGEvNjgxMzUuaHRtbA== Materiał w wiekszości ten sam ale w innych ostrzejszych wersjach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Posłuchałbym nagrania "Marzenia Epidemii", ale nigdzie niema :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. http://chomikuj.pl/Meness/MUZA/CORPUS+DELICTI+(MODERN+SOUND+STUDIO)+(1993) - tutaj jest to co było na mp3.wp.pl (prawdopodobnie)

  http://w585.wrzuta.pl/audio/7tBNf3nx2A0/epidemia_-_marzenia
  http://w454.wrzuta.pl/audio/3MxhlgrG1bZ/epidemia_-_wiara_w_cud
  http://w454.wrzuta.pl/audio/ai0UVhsjk5Z/epidemia_-_wilki
  http://w454.wrzuta.pl/audio/0xzA5QOsuU3/epidemia_-_obsesja

  OdpowiedzUsuń