Irokez – rodzaj fryzury. Włosy zaczesywane są do góry, tworząc wąski pasek, biegnący od czoła aż do karku (często farbowane lub rozjaśnione). Po bokach głowy włosy najczęściej bardzo krótko przystrzyżone bądź wygolone, rzadziej dłuższe – przylegająco zaczesane do skóry głowy.
Fryzura ta stała się bardzo popularna w latach 70. i 80. XX wieku w kontrkulturze punk. W latach 90. zmarginalizowana, wraz z coraz mniejszą popularnością stylu. Wraz z początkiem XXI wieku przeżywa swój renesans.
Znam takich którzy nie wiedzą, że był, jest, taki wydawca, a bardzo ucieszą się z takiej informacji. No chyba, że chodziło ci o fryzurę, tutaj masz rację, można bez problemu taką informację znaleźć w Wikipedii. Szkoda, że napisali, w tejże, że wtedy takie "Irokezy", najlepiej wychodziły na cukier. Tak, tak, punki to były słodkie, dziewczyny i chłopaki. ;-)
Dobre, mało znany wydawca.
OdpowiedzUsuńIrokez – rodzaj fryzury. Włosy zaczesywane są do góry, tworząc wąski pasek, biegnący od czoła aż do karku (często farbowane lub rozjaśnione). Po bokach głowy włosy najczęściej bardzo krótko przystrzyżone bądź wygolone, rzadziej dłuższe – przylegająco zaczesane do skóry głowy.
Fryzura ta stała się bardzo popularna w latach 70. i 80. XX wieku w kontrkulturze punk. W latach 90. zmarginalizowana, wraz z coraz mniejszą popularnością stylu. Wraz z początkiem XXI wieku przeżywa swój renesans.
po co to wypisujesz?kto ma wiedziec to wie.
OdpowiedzUsuńZnam takich którzy nie wiedzą, że był, jest, taki wydawca, a bardzo ucieszą się z takiej informacji.
OdpowiedzUsuńNo chyba, że chodziło ci o fryzurę, tutaj masz rację, można bez problemu taką informację znaleźć w Wikipedii. Szkoda, że napisali, w tejże, że wtedy takie "Irokezy", najlepiej wychodziły na cukier. Tak, tak, punki to były słodkie, dziewczyny i chłopaki. ;-)
nie napisali
OdpowiedzUsuńTu cię mam ;-)
OdpowiedzUsuńJak to nie napisali?
Ja napisałem, bo nie miałem pojęcia że coś takiego było!
znowu au?
OdpowiedzUsuńchyba juz to było...
OdpowiedzUsuńBył takim sam tytuł ale inne utwory.Parszywej 13 to jest sporo wydawnictw
OdpowiedzUsuńa najciekawsze jest to, że takich włosów wcale nie nosili Irokezi, tylko Delaware, a bardziej na zachodzie Saukowie i Lisy
OdpowiedzUsuń