czwartek, 28 lutego 2013

VA - COME TOGETHER

Radio BRUM Program III


Ciekawa składanka gdzieś z początku lat 90-tych.

clik

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący składak...ciekawe czy gdzieś kiedyś na jakimkolwiek nośniku ukazał się utwór "Ela" zespołu I WANT YOU który dosyć mocno był grany w BRUMie. Od dawna szukam niestety bez skutku , zachował mi się jedynie fragment na kasecie. Może ktoś z czytelników tego bloga posiada? dzięki za fajną wstawkę tej kasety :-)
  Adam

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że Prezes także kasuje komentarze. Fakt, głupkowate trzeba wycinać w pień. Najlepiej całkiem, aby żaden ślad nie pozostał!

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie był głupkowaty wpis tylko zwykły spam.Dziesiątki takich pojawia się dziennie w starszych postach,ale tych nawet mi się nie chce ruszać.Po raz pierwszy spam pojawił się zaraz po opublikowaniu posta więc go wywaliłem.Zastanawiam się nad wprowadzeniem weryfikacji

  OdpowiedzUsuń

 5. Warto coś dodać o nagraniu A1.
  Come together
  Cover zespołu The Beatles, nagrany przez zespół IRA. Utwór bardzo często pojawiał się wówczas na koncertach grupy. Do nagrania utworu zostali zaproszeni specjalni goście, Grzegorz Skawiński, Czesław Niemen, Grzegorz Kupczyk oraz Janusz Pyzowski z TSA Evolution. Najtrudniej do gościnnego występu namówić było Czesława Niemena, który obawiał się że nie zmieści się w metalowej konwencji przeróbki utworu, w której nie zabrakło również miejsca dla saksofonu. Utwór został nagrany podczas sesji nagraniowej, która odbyła się w kwietniu 1991 roku w warszawskim studiu S-4. Kompozycja miała znaleźć się na płycie w formie bonusu, jednak ostatecznie do zamieszczenia utworu na krążku z niewiadomych przyczyn nie doszło.
  (Źródło: Wywiad z Kubą Płuciszem, miesięcznik Tylko Rock 1991- nr4)
  IRA
  • Artur Gadowski – śpiew
  • Jakub Płucisz – gitara rytmiczna
  • Piotr Łukaszewski – gitara prowadząca
  • Piotr Sujka – gitara basowa, wokal wspierający


  Muzycy sesyjni
  • Czesław Niemen – śpiew
  • Grzegorz Skawiński – śpiew
  • Janusz Pyzowski – śpiew
  • Grzegorz Kupczyk – śpiew
  • Dariusz Cyrul -ts

  Umieszczony został także na wydawnictwie
  MC AK 002 AKAR „Przyjaciele” – 1992r.

  **********
  Dziękuję za nagrania, a szczególnie za pomoc w kompletowaniu dyskografii Czeława Niemena.

  OdpowiedzUsuń