niedziela, 3 czerwca 2012

KULTURKA

Nie chcę spać

Zespół popowo-rockowy założony w Krakowie w 1998 r.Debiut płytowy z 2004r.

clik

4 komentarze:

 1. Bardzo sympatyczny popik. A już numer o tym, że "Bałtyk jest chłodnym morzem i dlatego miłość nad morzem udać się nie może" kapitalny.
  Kupiłem sobie kiedyś, z kosza w hipermarkecie, za psie pieniądze. Co trochę mnie zdziwiło, bo były przeboje z tej płyty, zespół grał duże plenerowe, letnie koncerty. No ale może powód przeceny płyty był zupełnie inny. W zespole grają starzy wyjadacze, w tym Paweł Mąciwoda, min basista zespołu Scorpions.
  Ciekawe jak był powód, że zespół przestał istnieć?
  Może to był jednorazowy projekt, czysto komercyjny?

  Intryguje jeszcze, jakie były dalsze losy wokalistki zespołu, o bardzo ciekawej barwie głosu. Oraz co porabiała przed zespołem Kulturka. Z tego co pamiętam
  śpiewała w rockowej kapeli, która wydała na początku lat 90 jedną kasetę, ale nie pamiętam jaki to był zespoł.

  OdpowiedzUsuń
 2. video krasnale zaiwaniły z kolegi egzemplarza? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. przesłuchałem z czystej ciekawości pierwsze 2,3 utwory bo pamiętam recenzje z Teraz Rocka i jak dla mnie ta muzyka jest nudna, bezpłciowa, jakaś taka bezbarwna. A wokalistka ma nudny głos, jakbym przesłuchał do końca tę płytę to pewnie nic by mi się w uszy nie rzuciło. Nawet jak na pop/rock jest to nudne i wtórne. Dla przykładu taki np. Stauros i jego płyta która była tu na blogu przebija o niebo Kulturkę. Jest to moje osobiste odczucie. Pozdr Piotyr :) Jaymz

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Ci że nieraz można się przejechać.Fakt że najczęściej na płycie na początku lecą co lepsze kawałki a potem różnie to bywa,ale bywają pozycje gdzie początek jest mniej ciekawy natomiast potem się dzieje.

  OdpowiedzUsuń